OPINIE

    Na stronie tej znajdują się opinie wyrażone o nas, naszej grupie lub produktach stworzonych przez nas, które pojawiły się w różnych magazynach w okresie kilku ostatnich lat. W przyszłości opublikujemy tutaj także wszelkie uwagi dotyczące tej strony - oczywiście jeżeli będą na tyle pochlebne, aby zdołały przejść przez sito naszej cenzury :).

    "Poza tym na party Parados'u w marcu 1992 objawiły się nowe grupy: Taboo i Charged. Najlepsze na deser, więc teraz o Charged; wydali oni dwa czy trzy demka, które systematycznie rosły w jakość. Teraz wydają też magazyn "Dream", który po metamorfozie jest naprawdę dobry."

Maciek Szlemiński/Janetti w C&A 7'93


     "Charged - ostatnio mało aktywna, ale ich demo "Crystal sheep 3" jest na topie i pobiło nawet legendarne "Place...". Grupa zapowiada wydanie "C. sheep 4" i choć odeszła z niej spora grupa członków, m.in. Compod, który wstąpił do Agony oraz Sir Art, który ponoć odszedł ze sceny, to myslę, że demo to jednak ujrzy swiatło dzienne"

Flash/SCHN/Vader/Kluski w C&A 4'95


      "Wreszcie ruszyło się coś w "świętej trójcy". Charged po wypuszczeniu "Crystal sheep 2" wyprzedziło nieznacznie Elysium, które ostatnio trochę przycichło. (...) Cronos wskoczył nieoczekiwanie na trzecie miejsce. (...) Dominują muzycy z dwóch czołowych grup: Charged i Taboo. Compod jeszcze na pierwszym, a Shogoon na drugim. (...) Pojawienie się demka "Crystal sheep 2", które zajmuje trzecią pozycję, wywołało małe zamieszanie na topie."

Graba/Fatum w Prawda #3 marzec 1994


     "Kolekcja Compod'a 100 utworów nie daje szans innym kolekcjom. Widać to wyraźnie po ogromnej różnicy punktów, między pierwszym a drugim miejscem na liście. (ed. 1. Compod - the collection - 122 pkt.; 2.Moog 3 - 48 pkt.)".

Shaggy/Fatum w Prawda #7 styczeń 1997


      "Charged, oj Charged. Co ja z wami mam. Magów nie wydajecie, głupot nie wypisujecie w innych magach, tylko dema cool robicie... Nic tylko iść i żyły sobie podciąć... Albo i nie. Albo i tak. Sam nie wiem. Cronos opierdala się, po jakichs scenach z peceta się szlaja pod ksywką Clifforda M. Sir Art'y i inne też jakoś się nie odzywają. Tylko te Krystale Szipy robią. Nie to co Elysium, Agony czy Fatum. Co gorsza Charged jest wyżej od tychże wspomnianych grup. A Charged ledwie 3 Krystale zrobiło. Zaprawdę dziwny jest ten świat. W Charged jest m.in. Stone. Taki młody, a go przyjeli... Że też nie mają jakiegoś ustalonego limitu wiekowego. Nawet w kinach jest przecież dozwolone od... A w Charged bez ograniczeń. Co to, cholercia, Król Lew. Wróćmy do Crystalów Sheepów... Compod taki cieniarz, ale w tych Crystalach potrafi zrobić dezajnową muzykę. Co to jest Compod? Nie czytałeś artykułu Cresh'a of Taboo? Twoje konwersje "Mydełka FA" nie zasługują na wzmiankę. Pewnie czitujesz chartsy we wszystkich zachodnich magach, bo jesteś niemal zawsze w pierwszej dziesiątce lub pietnastce najlepszych muzyków na swiecie. Charged jak będzie dalej robić cool dema, zamiast magazynu to mi baaardzo, baaaardzo podpadnie. Chcecie skończyć jak Taboo??? No chcecie?"

Wójcio Wariatuńcio w Prawda #6 sierpień 1996


      "Cronos sugeruje też, że bardziej liczy się ilość niż jakość... Ja (Hain) się z tym nie zgadzam, dla mnie lepsza jest (i będzie) jedna część MMS'a niż nawet dziesięć Sir Art'a (jesli pozostaną one na dotychczasowym poziomie). (..) Całkiem dużo mają koderów, powinno to być widać w następnym demie... (ed. reakcja na nasz memberstatus). (...) Charged, chyba wbrew swojej woli, przeniesli się do USA. Zostali bowiem uznani za amerykańską grupę przez redakcję magazynu "Propaganda" dlatego, że Hedgehog zrobił NTSC fixa do first release Elysium... (...) Ani Elysium, ani Charged nic nie wiedzą o rzekomej wojnie między sobą. Plotki, jakoby ona miała miejsce, są rozpuszczane przez ludzi spoza obu grup."

Always staff w Always #20 czerwiec 1993


      "1. Crystal sheep 3..........[1]...812
       2. Eiger..........................[6]...762
       3. Place in the space.....[2]...632
       4. Crystal sheep 2.........[3]...501
       (...)
       9. Crystal sheep 1.........[4]...199 (ed. inne ciekawostki to  1 miejsce Compod'a i 3 Cleve'a w kategorii muzyków, zwycięstwo Stone'a i 7 miejsce Cronos'a wsród kowerzystów; Stone czwarty, a Cronos 7 jako grafik; Sir Art czwarty (spadek z trzeciego jako wynik mniejszej aktywności) i dopiero na 17 jak zwykle niedoceniony Jackal)."

rubryka - "Charts" w Antidote #5


      "Owca tak jak poprzednio (ed. czyli na pierwszym), "Place in the space" zaczyna powoli spadać."

Pajda/SCHN/Faith w Trawnik #3 czerwiec 1995


     "Sir Art z powodu matury trochę spadł. (ed. nie zakodował nic przez miesiąc i spadł na piąte, a Brush nie zakodował nic przez rok i awansował?! ,ale za to Jackal na ósmym, a Stone na czwartym wsród grafików.) (...) Dalej spec od konwersji, czyli Compod (ed. drugie miejsce za Shogoon'em), dalej Cleve, który poszedł do wojska. (...) Pierwsze miejsce to legendarny "Crystal sheep 3". (...) Dalej "From beyond" (ed. miejsce 7), czyli pierwsze miejsce z Tarnowa, oraz para owiec."

Sailor/Agony w Astoria #5 marzec 1995


 Opinia na temat "Amber cow":
<_neS2_> Jackal - to wasze demo jest ........ strasznie smutne !
<_neS2_> wyglada jak zainspirowane Love/Agony ;(
<_Jackal> nes : bo ?
<_neS2_> Design i muzyka !
<_neS2_> do bani..
<_neS2_> wg mnie
<_neS2_> Agony nierules!
<_neS2_> kwadraciki tez.
<_Jackal> fajnie, ze ktoś coś powiedział szczerze :)
<_neS2_> ale wiesz, ja lamer jestem to się nie musisz sugerować =).

Nemesis/Impact październik 1999

      "This demo released by Charged, opens with a simple but visually impressive effect. The chessboard  that is tiled to the screen constitues the background throughout the demo. In addition to this, the transition of the screens are quite good in terms of synchronization.
    The 2d vector which comes after the inital character text is very smooth and the transition is very beautiful.

Skate: Pretty solid....
Datura: Hmmm...
Endo: It would have been better if it was done in a bigger platform, but it is pretty good even as it is.
Hydrogen: Guys isn't it a great effect?

    The vector finally morphs to a triangle. The triangle begins to turn and the dots that are falling down from the top of the screen bounce on the triangle.  (The first effect of Altered States was like this as well)

Skate: Both the rotation of the triangle and the smoothness of the dots are delicious. The routes of the bounced dots are very real-like.
Endo: Especially it is great that the same dots bounce twice.
Datura: I think it looks good. I can watch this part for a long time.
Skate: I could last 44 minutes.
Hydrogen: I am still watching...

    One of the characters on top of which the dots fall becomes a bright light source and now we are watching a shadow effect on the logo. Then the transition to the hires picture which begins with the morphing of the triangle is worth watching.

Hydrogen: Very good. The convert is nice.
Endo: After that nice transition, a better picture should have come.
Skate: I liked the picture. I don't care about the convert.
Datura: I guess i have to say something here.... Good...

    After the picture, in small area, a dot part with good sinuses is displayed.

Endo: I think it is the best part of the demo.
Hydrogen: You are a sinus maniac.
Datura: Definetely a must-see dot part. Speed and flexibility together.

    The next part is fractal dot pyramid.

Skate: Wow!
Hydrogen: Looks familiar.
Skate: I didn't expect a different comment from you anyway.

    Another superb picture transition and shade effect followed by a different tunnel effect.

Hydrogen: Boris Valejio is one of 64's best effects. 8)
Endo: The transition is magnificent and the shade effect is pretty smooth. I don't think that the tunnel effect is that good.
Datura: The harmony of the interlace pictures and the background colors (chessboard) is stunning. Maximum esthetics.

    After the tunnel, the going of the square in the lower left hand corner of the screen is one of the best effects of the demo.

Bronx: Yes! Wow!

    Bump mapper and the effects after that are kinda ordinary but they are coded well and they are fast. Then....

Skate: The cow is rotating.
Bronx except Skate: Really?
Datura: Aaa... isn't that a cow symbol in the Lightwave?
Hydrogen: But this is 'Amber Cow'...

    End part is a dot animation.

Skate: Better than a Windows' starfield simulation. 8)
Endo: I think the end of such a demo should have been better.
Skate: Yes the upperscrollers are unnecessarily slow.
Datura: ZzzZZzzz...zz....

    Points:

Skate: 85%
Endo: 83%
Hydrogen: 90% (For one single part)
Datura: 90% (Great design)
    Result: 87%

    (ed. Dla porównania Bumpmania/Arise (odpowiednio) -  80, 75, 70, 83 procent - wynik całkowity 77%; Illmatic/Elysium - 70, 63, 65 , 65 procent - wynik całkowity 65.75%)".

Skate, Hydrogen, Endo, Datura/Bronx w C64 Times #1 marzec 2000

 
     "Crystal Sheep 2 by Charged - hupsakee...part 2 of the serie...this one won the Elysium+Antia pardey back in Poland, so it must be cool...not?

intro: quick text,then a cool fulscreen piccy (by Cruise) and then one again...quite short.
loader: some text + equalizers on music.
1st: cool vectors in a big cube...nice.
loader: a fulscreen plasma
2nd: nice logo+scroller in it...also vertical plasmatic bars...
loader: ugly piccy and memberstatus.
3th: morphing picciezzz
loader: plasma again, but other colour.
4th: hey,an introtext! then shadebobs
loder: upscroll greets (excess of course is in,hahaaa!/ed.)
5th: really cool logo! filled vector,which is zooming, morphing and then a glenzvector doing tha same!
loader: again text+equalizers...
6th: the end! fulcredits published.

mamamia,not a bad one...  rating: 77% (ed. dla porównania: Coma Light 11/Oxyron - 77%, W.O.W. Story 3/W.O.W. - 70%, Beyond Imagination/Antic - 71%, Technological Snow/Agony - 65%, Tower Power/Camelot - 93%)."

Cat/Excess w Nitro #15 marzec 1994